PARI LC SPRINT BABY, Nebulizér (0-3 rokov)

Objednávací kód: podľa veľkosti
  • kontinuálny nebulizér pre veľmi jemné spektrum kvapôčok
  • prispôsobené anatómii malých detí
  • BABY maska Soft a plne otočný BABY Bend
  • pohodlná inhalácia v sede alebo v ľahu
  • veľmi rýchlo pripravený k použitiu.
  • zobrazenie stavu naplnenia liečiva
PARI LC SPRINT BABY

Popis

Od prvého mesiaca života - nebulizér k inhalácii predčasne narodených a malých detí. Nebulizér PARI LC SPRINT s PIF-Control-System (červený nástavec trysky), s Baby Bend, BABY maskou v príslušnej veľkosti a prepojovacou hadičkou (dlhou, f/m). Kontinuálny nebulizér pre veľmi jemné spektrum kvapôčok, prispôsobené anatómii malých detí. S BABY maskou Soft a plne otočným BABY Bend pre pohodlnú inhaláciu v sede alebo v ľahu. Prístroj je zložený z malého množstva dielov, preto môže byť veľmi rýchlo pripravený k použitiu. Praktické zobrazenie stavu naplnenia liečiva.

Nebulizéry PARI LC SPRINT family sú vybavené rozdielne farebnými nástavcami trysiek, podľa tvorby rôznych veľkostí kvapôčok, ponúkajú riešenie prispôsobené individuálnym potrebám užívateľov podľa indikácie a vekovej skupiny.

Nebulizér PARI LC SPRINT sa skladá z malého množstva dielov, takže môže byť rýchlo a jednoducho zostavený alebo rozložený. To tiež uľahčuje jeho čistenie. Vďaka jeho užívateľskej prívetivosti a vynikajúcemu výkonu je ideálnym prostriedkom pre príjemnú a efektívnu inhaláciu.

Charakteristika aerósolu kompresor PARI BOY SX v kombinácii s nebulizérom PARI LC SPRINT BABY
celkový výstupný výkon 150 mg/min
mediánny priemer častíc (MDD) 2,5 µm
podiel častíc s priemerom pod 5 µm 82 %
Merané s prístrojom Malvern Mastersizer X (spočítané podľa Fraunhoferovho modelu) pri 23°C, pri 50% relatívnej vlhkosti, rozprašované médium: 0.9% NaCl (5ml), inspiračný prietok 6 l/min. Merané podľa detského inšpiratívneho prietoku.

PARI LC SPRINT BABY Nebulizér (0-3 rokov) PARI LC SPRINT BABY Nebulizér (0-3 rokov) PARI LC SPRINT BABY Nebulizér (0-3 rokov) PARI LC SPRINT BABY Nebulizér (0-3 rokov)
Obmena produktu Objednávacie číslo Pre
veľkosť 0 023G1400 predčasne narodené deti
veľkosť 1 023G1401 vek 0–1 rok
veľkosť 2 023G1402 vek 1–3 roky
veľkosť 3 023G1403 od 3 rokov

Obsahujú produkty PARI latex?

Všetky naše produkty neobsahujú latex.

 

Prečo je vždy v mojom nebulizéri zvyšok inhalačného roztoku?

Vzhľadom k technickému riešeniu systému, zostáva vždy v nebulizéri určitý zostatkový objem. Preto by ste mali prestať inhalovať, akonáhle počujete jasnú zmenu vo zvuku, ktorý nebulizér vydáva (od tichého syčania k bublaniu), a aerosól uniká z nebulizéra nepravidelne.

 

Prečo nie je dovolené pripnutie gumovej pásky k detskej maske?

Vzhľadom k tomu, že deti často pohybujú intenzívne hlavou, maska by mohla skĺznuť, i keď je pripojená gumovou páskou. Nebulizácia so silikónovou maskou je určená iba pre dojčatá a malé deti a dieťa musí byť počas inhalácie neustále pod dohľadom dospelého. Nebulizér by mal byť držaný v ruke a dôsledne nasadený späť na ústa a nos po každom pohybe hlavy.

 

Ako môžem svoje zariadenie čistiť doma?

Pretože oplachovanie čistí iba nebulizér, sú mikroorganizmy eliminované, až keď je nebulizér dezinfikovaný varom. Prosíme, prečítajte si túto tému v našom návode na používanie.

 

Prečo by mala maska prekrývať ústa a nos dieťaťa?

Je to jediný spôsob ako zaistiť efektívnu inhaláciu.

 

Čo môžem robiť v prípade, že môj nebulizér negeneruje žiadny aerosól?

Toto môže nastať kvôli niektorému z nasledujúcich dôvodov:

  1. Na nebulizéri chýba nástavec trysky.
  2. Tryska je blokovaná (tiež možné u LC SPRINT family). Najskôr skontrolujte trysku. Pokiaľ sú v nej kryštalické ložiská (napr. zostatky vápna), môžu byť jednoducho odstránené stlačením pružnej trysky vašim palcom (toto je možné iba u trysky LC SPRINT, lebo je ohybná). Pri väčšom upchaní často pomáha vyčistiť trysku varom nebulizéra. Takto je tiež možné čistiť trysky nebulizéra LC PLUS. Trysku  nebulizéra PARI LL môžete vyčistiť šetrne pomocou čističa trysky dodávaného s prístrojom (v spodnej časti nebulizéra). Viď návod na používanie. Prosíme, berte na vedomie, že na malých dierkach je potrebné prevádzať čistenie opatrne a len zo spodnej strany trysky.
  3. Ovládač prietoku vzduchu na nebulizéri PARI LL nie je maximálne vyťažený. Skontrolujte tiež, či je ovládač prietoku vzduchu pevne pripevnený k tryske. Pokiaľ tomu tak nie je, pritlačte ho pevne na trysku a opäť vyskúšajte použiť váš nebulizér.
  4. V nebulizéri nie je dostatok liečiva. Ubezpečte sa, že liek dosahuje rysku naplnenia. Minimum: 2 ml, Maximum: 8 ml.

 

Aké chemické dezinfekčné prostriedky odporúčate pre môj nebulizér PARI?

Doma by mali byť nebulizéry a príslušenstvo (nie hadičky) dezinfikované iba varom alebo parou. V tomto prípade neodporúčame použiť chemické dezinfekčné prostriedky.

 

Aká maska je vhodná pre jednotlivé vekové skupiny?

Žltá detská maska môže byť použitá pre malé deti asi do dvoch rokov, oranžová maska môže byť použitá pre detí od dvoch rokov. Keďže je inhalácia viac účinná cez náustok než cez masku, dieťa by malo byť podporované inhalovať cez náustok, čo najskôr to bude možné.

 

Aký je rozdiel medzi nebulizérmi PARI LC SPRINT BABY a LC SPRINT Junior?

Nebulizér LC SPRINT BABY generuje mimoriadne jemné aerosólové kvapôčky. Vďaka tomu je tento nebulizér vhodné použiť v prípade, že je nutné doručiť terapeuticky účinnú látku hlboko do dolných ciest dieťaťa.

Nebulizér PARI LC SPRINT Junior so žltým nástavcom trysky vytvára kvapôčky, ktoré nie sú tak malé. Z tohoto dôvodu je veľmi vhodný k liečbe centrálnych oblastí pľúc dojčiat a malých detí.