PARI LC SPRINT Tracheo, Pre pacientov s tracheostómiou

Objednávací kód: 023G1080
  • vysoký podiel častíc v aerosóle
  • krátka doba inhalácie
  • malé množstvo dielov
  • jednoduchý k použiti
  • bezpečné uchytenie na tracheostomickú kanylu
PARI LC SPRINT Tracheo

Popis

Nebulizér PARI LC SPRINT s modrým nástavcom, LC Tracheo adaptérom a prepojovacou hadičkou (dlhou). Nebulizačná liečba pre pacientov, ktorí podstúpili tracheostómiu. Poskytuje bezpečné uchytenie na tracheostomickú kanylu. Plne umývateľný. PARI LC SPRINT Tracheo môže byť pripojený rýchlo a bezpečne priamo k 15mm tracheostomickej kanyle. PARI LC SPRINT Tracheo je vhodný k použitiu s blokovanou a neblokovanou tracheostomickou kanylou.

S PARI LC SPRINT Tracheo môžu teraz i pacienti, ktorí podstúpili tracheostómiu, využívať účinnú nebulizačnú terapiu: Vysoký podiel častíc v aerosóle zaisťuje účinnú terapiu. Krátka doba inhalácie. Malé množstvo dielov, preto môže byť veľmi rýchlo zložený a pripravený k použitiu.

Jednoduchý k použitiu pre pacientov. Adaptér LC Tracheo sa ľahko nasadí na Nebulizér LC SPRINT a potom pripojí k tracheostomickej kanyle. Nebulizér PARI LC SPRINT Tracheo možno používať so všetkými PARI kompresormi a so zdrojom kyslíku v nemocniciach pomocou pripojenia PARI CENTRAL.

Charakteristika aerósolu kompresor PARI LC SPRINT v kombinácii s nebulizérom PARI LC CENTRAL (pneumatický zdroj 1,6 bar)
celkový výstupný výkon 600 mg/min
mediánny priemer častíc (MDD) 3,5 µm
podiel častíc s priemerom pod 5 µm 67 %
Merané s prístrojom Malvern Mastersizer X (spočítané podľa Fraunhoferovho modelu) pri 23 °C, pri 50% relatívnej vlhkosti, rozprašované médium: 0.9% NaCl (5ml), inspiračný prietok 20 l/min.

Obsahujú produkty PARI latex?

Žiadne naše produkty neobsahujú latex.

 

Prečo je vždy v mojom nebulizéri zvyšok inhalačného roztoku?

Vzhľadom k technickému riešeniu systému, zostáva vždy v nebulizéri určitý zostatkový objem. Preto by ste mali prestať inhalovať, akonáhle počujete jasnú zmenu vo zvuku, ktorý nebulizér vydáva (od tichého syčania k bublaniu), a aerosól uniká z nebulizéra nepravidelne.

 

Ako môžem svoje zariadenie čistiť doma?

Pretože oplachovanie čistí iba nebulizér, sú mikroorganizmy eliminované, až keď je nebulizér dezinfikovaný varom. Prosíme, prečítajte si túto tému v našom návode na používanie.

 

Čo môžem robiť v prípade, že môj nebulizér negeneruje žiadny aerosól?

Toto môže nastať kvôli niektorému z nasledujúcich dôvodov:

  1. Na nebulizéri chýba nástavec trysky.
  2. Tryska je blokovaná (tiež možné u LC SPRINT family). Najskôr skontrolujte trysku. Pokiaľ sú v nej kryštalické ložiská (napr. zostatky vápna), môžu byť jednoducho odstránené stlačením pružnej trysky vašim palcom (toto je možné iba u trysky LC SPRINT, lebo je ohybná). Pri väčšom upchaní často pomáha vyčistiť trysku varom nebulizéra. Takto je tiež možné čistiť trysky nebulizéra LC PLUS. Trysku  nebulizéra PARI LL môžete vyčistiť šetrne pomocou čističa trysky dodávaného s prístrojom (v spodnej časti nebulizéra). Viď návod na používanie. Prosíme, berte na vedomie, že v malých dierkach je potrebné prevádzať čistenie opatrne a len zo spodnej strany trysky.
  3. Ovládač prietoku vzduchu na nebulizéri PARI LL nie je maximálne vyťažený. Skontrolujte tiež, či je ovládač prietoku vzduchu pevne pripevnený k tryske. Pokiaľ tomu tak nie je, pritlačte ho pevne na trysku a opäť vyskúšajte použiť váš nebulizér.
  4. V nebulizéri nie je dostatok liečiva. Ubezpečte sa, že liek dosahuje rysku naplnenia. Minimum: 2 ml, Maximum: 8 ml.

 

Aké chemické dezinfekčné prostriedky odporúčate pre môj nebulizér PARI?

Doma by mali byť nebulizéry a príslušenstvo (nie hadičky) dezinfikované iba varom alebo parou. V tomto prípade neodporúčame použiť chemické dezinfekčné prostriedky.