PARI Compact, Inhalačný prístroj

Objednávací kód: 052G1000
  • kvalitný kompresor
  • jednoduché použitie
  • spoľahlivý a výkonný
  • náustok s ventilovým systémom
  • jemná detská maska
  • kód ZP K79993
PARI Compact

Popis produktu

PARI BOY Compact je spoľahlivý a výkonný nebulizačný systém, určený pre domáce inhalačné terapie. Súčasťou prístroja je nebulizér PARI LC PLUS, detská maska a prepojovacia hadička (f/f).

Určenie

Vhodný k prevádzaniu inhalačnej terapie v pohodlí domova pre pacientov s ochorením dolných ciest dýchacích (astma, CHOPCH, bronchitída). Možno ho používať pre deti už od 4 rokov.

Nebulizér

Nebulizér PARI LC PLUS je osvedčený nebulizér s ventilovým systémom pre distribúciu liečiva do periférnych oblastí pľúc. Zároveň preukázal svoju účinnosť v rade štúdií a je považovaný za  zlatý štandard" v nebulizačnej terapii ochorení dolných ciest dýchacích, ako sú astma, CHOPCH alebo bronchitída.

Malé množstvo jednotlivých dielov umožňuje jednoduché použitie a hygienické čistenie. Vďaka integrovanému ventilovému systému sú straty liečiva v exhalačnej fáze redukované. Nebulizér PARI LC PLUC môže byť používaný so všetkými kompresormi PARI.

Charakteristika aerosólu Hodnota
Celkový výstupný výkon 480 mg/min
Mediánny priemer častíc (MDD) 3.9 µm
Podiel častíc s priemerom pod 5 µm 64 %
Merané s prístrojom Malvern Mastersizer X (spočítané podľa Fraunhoferovho modelu) pri 23 °C, pri 50% relatívnej vlhkosti, rozprašované médium: 0.9% NaCl (5ml), inspiračný prietok 20 l/min.
Kompresor Hodnota
Rozmery jednotky (š x v x h) 10 x 14 x 16 cm
Hmotnosť 1,2 kg
Elektrické pripojenine 220 - 240 V~ / 50 Hz / 0.6 A / 60 W
Obj. kód: 022G5240  
PARI COMPACT ročný balíček
Obj. kód: 022G1000  
LC prerušovač
Obj. kód: 022E1016  
LC medzikrúžok
Obj. kód: 041G0500  
PARI Filter / Valve Set
Obj. kód: 041G0741  
Detská maska soft
Obj. kód: 041G0740  
Maska Soft pre dospelých
Obj. kód: 041G0730  
PARI SMARTMASK
Obj. kód: 022E3050  
Náustok PARI
Obj. kód: 041B6500  
Filter
Obj. kód: 041E8236  
PARI BOY napájací kábel
Obj. kód: 022G8700  
PARI LC STAR nebulizér

Nespôsobí kontinuálna inhalácia prílišné plytvanie liečiva?

Kontinuálne nebulizéry PARI (LC SPRINT a LC PLUS family) sú vybavené ventilačným systémom, ktorý pomáha signifikantne redukovať stratu liečiva. Je veľmi dôležité nechať náustok pri výdychu v ústach. Inhalácia pomocou týchto nebulizérov je veľmi jednoduchá, pretože tento proces inhalácie nemusí byť synchronizovaný s rytmom dýchania.

 

Vyhovuje príslušenstvo ponúkané v súčasnej dobe môjmu starému PARI prístroju?

Dostupné príslušenstvo vyhovuje všetkým prístrojom PARI BOY už od roku 1996.

 

Nespôsobí kontinuálna inhalácia prílišné plytvanie liečiva?

Kontinuálne nebulizéry PARI (LC SPRINT a LC PLUS family) sú vybavené ventilačným systémom, ktorý pomáha signifikantne redukovať stratu liečiva. Je veľmi dôležité nechať náustok pri výdychu v ústach. Inhalácia pomocou týchto nebulizérov je veľmi jednoduchá, pretože tento proces inhalácie nemusí byť synchronizovaný s rytmom dýchania.

 

Vyhovuje príslušenstvo ponúkané v súčasnej dobe môjmu starému PARI prístroju?

Dostupné príslušenstvo vyhovuje všetkým prístrojom PARI BOY už od roku 1996.

 

Snažíte sa inhalovať, ale náustok je „blokovaný“!

Stalo sa Vám to niekedy? Snažíte sa inhalovať, ale náustok je blokovaný! Máte pocit, že neprijímate žiadny aerosól? Nejedná sa o chybu nebulizéra, len to ukazuje, že ste dýchali veľmi rýchlo.

Keď inhalujete s nebulizérom, je omnoho efektívnejšie dýchať pomaly než rýchlo, pretože pomalé dýchanie umožňuje preniknúť účinným latkám hlboko do pľúc.

 S cieľom poskytnúť pacientovi informácie o jeho inspiračnom prietoku, vyvinula PARI PIF-Control-System (PIF = špičkový inspiračný prietok), ktorý bol zahrnutý do nasledujúcich prístrojov a nebulizérov:

-          PARI BOY SX

-          Ročné balíčky PARI BOY SX 

-          Nebulizér PARI LC SPRINT STAR

PARI PIF-Control-System je systém so spätnou väzbou:

V prípade, že inspiračný prietok stúpne nad hodnotu 25 l/min, inspiračný ventil všetko uzavrie a zostane otvorený len malý otvor, ktorý indikuje, že pacient dýchal veľmi rýchlo. Týmto spôsobom sa užívateľ učí dýchať pomaly a pravidelne, čím sa nielen optimalizuje účinok liečiva, ale tiež dochádza k ochranne malých priedušiek od kolapsu, ktorý je jedným z nebezpečia CHOPCH.

Uzavretie ventilu spoznáte zvýšeným odporom pri nádychu. Krátko prestaňte s inhaláciou, chvíľu dýchajte jemno, a znovu začnite s inhaláciou, hlboko a trošku pomenšie tak, aby ventil zostal otvorený.

Pokiaľ potrebujete ďalšie informácie, prosíme, kontaktujte MR Diagnostic s. r. o. tel: +421 220 633 367, e-mail: arpasova@mr-diagnostic.cz.

 

Prečo by malo byť príslušenstvo pravidelne menené?

Nebulizér, hadička a filter sú opotrebiteľné časti. Aby bola zaistená konzistentná kvalita terapie, mali by byť tieto diely menené raz ročne. K tomuto ponúka PARI praktické ročné balíčky.

 

Prečo by rovnaký nebulizér nemohol byť používaný viac než jednou osobou?

Z hygienických dôvodov by mal doma každý člen rodiny používať svoj vlastný nebulizér. V podstate by mohli byť nebulizéry PARI používané niekoľkými pacientami. Avšak podľa hygienických predpisov platných v súčasnej dobe, to nie je prípustné, iba v prípade ak by nebulizéry boli sterilizované (napr. bežná prax v nemocniciach).

 

Aké liečivá môžu byť inhalované?

Vždy sa spýtajte svojho lekára, či sú dané lieky vhodné k inhalácii. Pozná vašu diagnózu a predpíše vám správny liek a dávkovanie, ktoré potrebujete. Váš lekárnik vám tiež môže odpovedať na niektoré otázky týkajúce sa vašich liekov.

Všeobecne platí, že vzhľadom k obrovskému množstvu liečiv, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu k dispozícii, nemožno previesť žiadne konkrétne odporúčanie. Váš lekár bude rozhodovať o vašej liečbe.

Nasledujúce prípravky sú k inhalácii našimi prístrojmi úplne nevhodné: sirupy proti kašľu, ústna voda, balzamové prípravky alebo kvapky, ktoré sa používajú ako masti alebo s horúcou vodou ako „parné kúpele“.

Esenciálne oleje alebo podobné produkty sú tiež nevhodné. Produkty tohto druhu sú často lepkavé a viskózne a môžu trvale negatívne ovplyvniť funkciu zariadenia (napr. upchaním trysky). Naviac mnoho z týchto produktov obsahuje éterické oleje, ktoré môžu vyvolať akútny bronchospazmus (náhle, nedobrovoľné zúženie bronchiálneho systému sprevádzané dychovou nedostatočnosťou), účinkom podobným inhalácii hypotonického roztoku (napr. destilovaná voda).

 

Ako dlhá je záručná doba?

Dva roky na inhalátor a pol roka na príslušenstvo a spotrebný materiál.

 

Koľko trvá oprava prístrojov PARI?

Štandardná oprava prístroja trvá mesiac. O konkrétnych detailoch priebehu opravy Vás budeme informovať.

 

Ako často musí byť menený filter?

Po 200 prevádzkových hodinách alebo aspoň raz za rok. Mali by ste pravidelne kontrolovať, či filter nie je znečistený a pokiaľ je to nutné, vymeňte ho skôr. Podrobný popis tohoto postupu nájdete v návode na používanie.

 

Kde možno zakúpiť produkty PARI?

PARI produkty môžete zakúpiť v niektorých lekárňach, obchodoch so zdravotníckymi pomôckami alebo u výhradného dodávateľa pre Slovenskú republiku MR Diagnostic s. r. o.

 

Kam musím prístroj odoslať?

MR Diagnostic, s. r. o.

Račianska 72

831 02 Bratislava 3